jaselka

W dniu 21 grudnia 2015 odbyły się tradycyjne jasełka, przygotowane przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Uczestniczyli w nich zaproszeni goście, czyli rodzice wykonawców oraz przybyli mieszkańcy Płot i Zagórza. Tegoroczne jasełka miały nieco inną formę i tytuł: „Boże Narodzenie – dzisiaj. Jasełka w wersji współczesnej”.

W przygotowaniu (próby trwały cały listopad i grudzień we wtorki i piątki) i przedstawieniu brali udział nauczyciele naszej szkoły: pp. Dorian Zarzycki, Katarzyna Zaremba, Maja Wiśniowska, Jolanta Ofiarska (dekoracja), ks. Robert Perłakowski - scenariusz i reżyseria.

W przedstawieniu wzięło udział 17 uczniów klas II-VI, cała klasa I oraz przedszkolaki śpiewające kolędę.

Widzowie z radością przyjęli obejrzane jasełka, młodzi aktorzy wciągnęli dorosłych w opowiadaną historię Bożego Narodzenia i jej związek z dzisiejszym życiem dzieci i dorosłych.