Rozstrzygnięcie konkursu: Zrób coś ładnego prawie z niczego”- czyli drugie życie odpadu” odbyło się podczas Dni Otwartych Szkoły, tj. 23.03 2019 r. Celem konkursu było: propagowanie segregacji i recyklingu odpadów, promowanie ochrony środowiska, rozwijanie umiejętności twórczych poprzez działania plastyczno- techniczne w różnych materiałach i technikach.  Konkurs adresowany był do dzieci z przedszkola oraz uczniów klas II – VIII Zespołu Edukacyjnego w Płotach. Komisja Konkursowa powołana przez dyrektora szkoły. oceniła prace dzieci wg ustalonych kryteriów. Oto wyniki:

ODZIAŁ PRZEDSZKOLNY – dzieci wykonały prace zbiorowe

I miejsce- grupa starszaków; II miejsce grupa maluszków;

Wyróżnienie- Paweł Walkowiak, grupa przedszkolna- „FORMUŁA 1”-  praca indywidualna

KLASY II- VIII

I miejsce: Zuzanna i Michał Adamscy, klasa 4 i 7 - „ROBOT” - praca zbiorowa

II miejsce:Grzegorz Walkowiak, Kacper Tarczyło, klasa 4 i 5- „PTASIA WILLA”-  praca zbiorowa