wycieczka edukacyjna

28 kwietnia uczniowie klas 4-6 udali się, pod opieką nauczycielek Teresy Tropak i Katarzyny Zaremby, na wycieczkę edukacyjną do Zielonej Góry. Podczas spektaklu Teatralne ABC w przystępny i ciekawy sposób zrozumieli wiele zjawisk i pojęć teatralnych. W dialogach pojawiła się fachowa terminologia: reżyser, obsada, inscenizacja, epizod, dykcja, interpretacja itp.

Zobaczyli również lalki – jawajkę i kukłę. Następnie byli z wizytą w Rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego. Tam zwiedzili gabinet rektora, kanclerza uczelni, aulę i Salę Senatu. Później poszli do Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus, gdzie obejrzeli animację Ziemia, Księżyc, Słońce. Seans pokazał, w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi i jaką rolę pełnią w naszym życiu.