wycieczka

We wtorek, 8.12.2015 roku uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Płotach pojechali na przedświąteczną wycieczkę do fabryki bombek w Wolsztynie oraz Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach.

Jeszcze przed zwiedzaniem atrakcji zostaliśmy zaproszeni do Gminnego Centrum Wolsztyna, gdzie młodsze dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych, a dzieci z klas IV-VI uczestniczyć w ścieżce edukacyjnej po Wolsztynie. W fabryce bombek poznaliśmy proces powstawania bombki od szklanej rurki, aż po produkt przeznaczony do sprzedaży. Mieliśmy też okazję zakupić bombki z tej fabryki.
Jeszcze ciekawej było w Muzeum Pożarnictwa, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć jakim sprzętem walczono z pożarami w dawnych czasach i przekonać się jak trudna była i jest praca strażaka. Starsze dzieci (IV-VI) zobaczyły Multimedialną Salę, w której miały okazję uczestniczyć w symulacji pożaru. Młodsze dzieci (I-III) zobaczyły ekspozycje przyrodnicze, które bardzo im się podobały. Wycieczka była bardzo udana i pełna wrażeń.

ozio_gallery_nano